Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri 2-6 Kasım tarihlerinde Antalya Susesi Luxury Resort’ta gerçekleştireceğimiz XIX. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Kongresi’ne davet etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. İki ana konuyu işleyeceğimiz kongremizde, “Herkes için dijital ortodonti” başlığı altında, dijital planlamadan aparey ve şeffaf plak üretimine, dijital entegrasyondan sürdürülebilirliğe birçok konuyu konuşacağız. İkinci temamız ise klinik pratiğimizi geliştirmek için püf noktalar ve yenilikler olacak. Bu temalar üzerine deneyimli konuşmacıları dinleme ve fikir alışverişi yapma fırsatı bulacağız.

Kongremizde 3,5 güne uzattığımız ana programımızın yanında ödüllü bilimsel yarışmalara, ana temalar ve serbest konular üzerine bildiri ve poster sunumlarına, kongre öncesi ve sonrası kurslara, meslek sorunlarımızın konuşulacağı “Soruyorum” paneline yer vereceğiz. Ayrıca bu sene bir yenilik olarak gerçekleştireceğimiz “Göster ve Anlat” oturumumuzda klinik deneyimlerinizi paylaşmanız için sizleri bekliyoruz. Bu zengin bilimsel programın yanı sıra, sizler için titizlikle hazırlanmış ve sürprizlerle dolu bir sosyal program da bulacaksınız.

Türk Ortodonti Derneği Yönetim Kurulu adına, bilimsel ve organizasyon komitelerinde yer alan meslektaşlarımıza, destekleriyle bilimsel etkinliklerimizi mümkün kılan sponsor firmalarımıza ve kongre organizasyon firmamıza teşekkürlerimizi sunarım.

Antalya’da görüşmek üzere!

Saygılarımla,

Prof. Dr. Derya Çakan
Türk Ortodonti Derneği Başkanı

Sevgili Meslektaşlarım,

Türk Ortodonti Derneği’nin 2-6 Kasım 2024 tarihlerinde Antalya Susesi Resort’ta gerçekleştireceği XIX. Uluslararası Türk Ortodonti Derneği Kongresi’ne hepinizi davet ediyorum. Kongremizin ana teması olan ‘Dijital Ortodonti’ ve ‘Klinik Püf Noktalar ve Yenilikler’ konularında farklı tedavi yaklaşımları, farklı yönlerden ele alınacak olup, bu alanlarda başarılı olan çok değerli konuşmacılarımızı dinleme fırsatı bulacağız. Hem kongre boyunca yapılacak çeşitli sunumlarla, hem de kongre öncesi ve sonrası yapılacak olan kurslarla kongremizde zengin bir bilimsel ortam yaratılacaktır.

Meslektaşlarımızın karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışılacağı toplantı dışında, “Genç TOD” genç meslektaşlarımıza bilgi ve deneyim paylaşımı yapabilecekleri toplantılar düzenleyecektir. Tüm meslektaşlarımızın dayanışma ve paylaşım içinde olacağı kongremizde, sosyal programlarımız yeni arkadaşlıkların oluşması ve gelişmesi için fırsat olacaktır.

Kongrenin düzenlemesinde emeği geçen dernek başkanımıza, TOD yönetim kurulu ve düzenleme kuruluna, sponsor firmalarımıza ve kongre organizasyon firmasına desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla,

Prof. Dr. Servet Doğan
Kongre Onursal Başkanı